Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for American Eagle Food Machinery meat chopper and grinder attachments.
- Authorized American Eagle Food Machinery dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Eagle Food Machinery AE-TS12H meat chopper and grinder attachments
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Eagle Food Machinery AE-TS12H Meat Tenderizer Attachment Head Single Piece Combs Stainless Steel Blades
| Manufacturer | American Eagle Food Machinery |
|---|---|
| Model Number | AE-TS12H |
| Manufacturer Part # | AE-TS12H |
| Hub | #12 |
| Height | 10.25" |
| Width | 12" |
| Depth | 7.4" |
| Weight | 16 lbs |
| UPC | 853831006068 |
About this item
Product Details
Product Details
American Eagle Food Machinery, AE-TS12H, Meat Tenderizer Attachment Head, single piece combs, stainless steel blades, stainless steel construction, fits #12 hub
