Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart Z002944 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Z002944 1 Inch Fuse Holder with 1/4 Inch Tabs
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z002944 |
| Manufacturer Part # | Z002944 |
| Height | 3" |
| Width | 1" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z002944 Fuse Holder 13/32" X 1-5/16" Fuses Fit In This Holder., Accepts Sc 1/2 To Sc 15 Fuses.250v 15 Amp 1/4" Tabs, American Permanent Ware Toaster Bt-15 M-78, Blodgett Oven Mt2136e Mt2136g Mt3255 Mt3855g Mt3870., Cecilware Coffee Bc-1(7/92 & Before).series Awb, Bc (after 7/92) Ch Cl Crs Fd Fe Gb Ins K-gb., Fryer Efp(30 40 65) Efs(30 40 65)., Cleveland Skillet T7es.steamer 21-cet-8 21-cet-16 Cet-5, 2-1-79 To 8-1-82., Cres-cor Warmer Cxo-4935 Ht-20 Ht-2040., Groen Boiler Series Ngb. Braising Pan Nfpc Td/fpc., Kettle Series Ae Dee Ee Tdb.steamer Series Tf., Henny Penny & Keating Fryers, Vulcan Grill Duplex Cooker Series Edc(platen Only) Gdc, Rtsg. Oven Eco(4 6)c
