RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco Y2238 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco Y2238 4.7 Inch Clear Infrared Heat Lamp 120v 250w Heating
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Y2238 |
| Manufacturer Part # | Y2238 |
| Height | 6.5" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 4.7" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Brazil |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Y2238 120v 250w Standard Clear Infrared Heat Lamp, Not Coated Not Shatterproof., Duke Warmer, Merco Food Warmer, Nemco Food Warmer, Star Food Warmer Popcorn Popper
