Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg WS-503843 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star WS-503843 12 Inch Element and Pan Assembly Electric Food Warmer
| Fits with Manufacturer | Bloomfield |
|---|---|
| Model Number | WS-503843 |
| Manufacturer Part # | WS-503843 |
| Height | 3.5" |
| Width | 12" |
| Depth | 17" |
| Weight | 3.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bloomfield WS-503843 Pan & Element Assembly 240v 1650w, 16-11/16" X 12" X 2-1/4", Element Only Ap# 34-1508, Wells Food Warmer Mod-100 Mod-100t Mod-100td Mod-127, Mod-200 Mod-200t Mod-200tdm Mod-200tdm/af Mod-227, Mod-300 Mod-300t Mod-327 Mod-327tdm Mod-400 Mod-400t, Mod-400td Mod-400tdm Mod-427 Mod-500 Mod-500t, Mod-500td Mod-500tdm Mod-500tdm/af Mod-527 Mod-527tdm, Mod-600
