Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH344635-00006 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH344635-00006 3/16 Inch Bulb 36 Inch Capillary Thermostat Sp with Dial
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH344635-00006 |
| Manufacturer Part # | VH344635-00006 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 10" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH344635-00006 T Stat, [ Type - S ] [ Temp 200-450 ] [ Bulb 3/16" X 10" ], [ Cap 36" ] [ Mount 5 Off-set Horizontal ], [ Dial A1102 # 22-1088 ] [ 2-1/4" Dia ] [ Off-400-200], [mount D-stem .187" ] [flat Up ], Ge/hobart Grill Series Cg (except Cg33b Cg700 Cg800) Hg, (except Hgs), Vulcan Grill Heg24 365 36d 48d 60d 72d
