RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket food prep supplies.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart UWDUM80B food prep supplies
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart UWDUM80B 10 Inch 14 Gauge Stainless Steel Bowl Mixing 80 Quarts with Durable Design
| Fits with Manufacturer | Uniworld |
|---|---|
| Model Number | UWDUM80B |
| Manufacturer Part # | UWDUM80B |
| Height | 7.29" |
| Width | 10.7" |
| Depth | 8.68" |
| Weight | 76.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Uniworld UWDUM80B 14 Gauge 304 Stainless Steel 80 Qt Mixing Bowl, Hobart L-800 L-800d M-802
