Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket fruit cutters and vegetable cutters.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart UWD812GP1/2" fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart UWD812GP1/2 Inch Grinder Plate Stainless Steel for Mid Volume Meat Processing
| Fits with Manufacturer | Uniworld |
|---|---|
| Model Number | UWD812GP1/2" |
| Manufacturer Part # | UWD812GP1/2" |
| Height | 0.38" |
| Width | 2.88" |
| Depth | 2.88" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Uniworld UWD812GP1/2" Grinder Plate 1/2"
