RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR12C356 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR12C356 5.55 Inch Probe Temperature Sensor and Stainless Steel
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR12C356 |
| Manufacturer Part # | ULTR12C356 |
| Height | 1.5" |
| Width | 5.55" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR12C356 Material Stainless Steel, Length 30" Wire Lead, 762 Mm Wire Lead, Includes 3" Probe 1/2" Stuffing Box, Type 2-pin Connector, Note Used On Models After 2006 With Trakstat Controls
