Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Taylor Thermometer thermometers.
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer TE150 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Thermometer TE150 12 1/4 Inch Digital Receiving Scale Stainless Steel 150 lbs
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | TE150 |
| Manufacturer Part # | TE150 |
| Height | 6" |
| Width | 14" |
| Depth | 14" |
| Weight | 12.64 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer TE150 Material Stainless Steel, Width 12 1/4", 318 Mm, Height 2", 51 Mm, Capacity 68 Kg, 150 Lbs, Includes Ac Adaptor 6 Cord Mounting Bracket Hardware, Type Digital Precision Receiving, Depth 12", 305 Mm, Note Tare Hold Recalibration L
