Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Taylor Thermometer thermometers.
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer TE10CSW thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Thermometer TE10CSW 4 3/4 Inch Stainless Steel Digital Scale 10 lb with AC Adaptor
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | TE10CSW |
| Manufacturer Part # | TE10CSW |
| Height | 3" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 10" |
| Weight | 2.28 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer TE10CSW Material Stainless Steel, Width 4 3/4", 121 Mm, Capacity 10 Lbs, 160 Oz, Includes Ac Adaptor, Type 2 Decimal Accuracy, 3/4" Lcd Digits In A 7/8", Readout, Depth 5 7/8", 149 Mm, Note Tare Hold Low Battery Overload Functions, Nsf Certifi
