Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Continental Refrigerator T1067 3 Pole Contactor 30 Amp 208/240 Volt for Commercial Equipment
| Fits with Manufacturer | Greenheck |
|---|---|
| Model Number | T1067 |
| Manufacturer Part # | T1067 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.88" |
| Depth | 3.13" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Greenheck T1067 Hartland Contactor 3 Pole 208/240 Volt, 30 Amp Inductive 40 Amp Resistive, Blodgett, Cleveland Kettle Kep Kel Kel-t Sse-l, Sse-t ( Standard Kettles Only ), Skillet Sel-40 Sem-40 Set-15., Groen Steamer, Hatco Boosters, Hubbel Booster, Imperial Series Ifse Itge Series Icv-e, Legion Kettle, Market Forge Fryer Dffe Kettle, Market Forge Electric Steam Generators, Star Fryer, Stero Dishwasher
