Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bakers Pride steam table accessories.
- Authorized Bakers Pride dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bakers Pride T1048A steam table accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bakers Pride T1048A 3 Inch Pink Ceramic Briquettes 6 Lb 59 Packs
| Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | T1048A |
| Manufacturer Part # | T1048A |
| Height | 8" |
| Width | 3" |
| Depth | 8" |
| Weight | 7.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride T1048A Ceramic Briquettes 6 Lb. Color Pink 1-15/16" Square., Covers 236 Square Inches., 59/pk
