Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Server Products SER55224 3.35 Inch Bi-metal Thermostat with 1½ Inch Stem
| Manufacturer | Server Products |
|---|---|
| Model Number | SER55224 |
| Manufacturer Part # | SER55224 |
| Height | 2.3" |
| Width | 3.35" |
| Depth | 4.75" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Server Products SER55224 [ Bi-metal T, Stat W/ 1 1/2" Stem] [ Temp 90-170 ], [ Dial A2028 K-205 # 22-1161 ], Server, Warmer Model # Followed By Stock #, Fspw(81140) Lfs (81330), Lfsp(81300) Lfspw (81120) Lfspwi (81590), Lhssw (81620) Lhsswi (81640) Lncsl (81190), Lncsw (81160) Lncswi (81570)., Units From 1981 To Present (model # Followed By, Stock Number) Twin Fs (81220) Twin Fs-4 (81200), Twin Fsp (81230)., , *for Units Made Prior To 1981 Use Server T Stat #, 81280.
