Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R35-1105-XC steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R35-1105-XC 10-1/4 Inch Mechanical Latch with Strike and Key
| Fits with Manufacturer | Component Hardware Group |
|---|---|
| Model Number | R35-1105-XC |
| Manufacturer Part # | R35-1105-XC |
| Height | 1" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 1.72 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Component Hardware Group R35-1105-XC Mechanical Latch W/ Strike & Lock W/ Key, Offset Handle, Length 10-1/4", Width 1-1/4", Inside Screw Centers 4-5/8", Outside Screw Centers 5-1/4", Base To Top Of Handle 2-7/8", For Series 2830 59-1105 C8765 9176 9177 R35
