Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket dishwashing parts and accessories.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-12-052 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-12-052 Exhaust Motor 115v 3000rpm with Gasket for Gas Booster Heater
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-12-052 |
| Manufacturer Part # | R02-12-052 |
| Height | 7" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 4.64 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-12-052 Exhaust Motor 115v 60 Hz .95 Amp 3000rpm, With Gasket, Hatco Powermite Gas Booster Heater Pmg-100 Pmg-200
