RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R02-08-301D-00 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-08-301D-00 2.65 Inch Electric Food Warmer Element with 550W
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-08-301D-00 |
| Manufacturer Part # | R02-08-301D-00 |
| Height | 0.95" |
| Width | 2.65" |
| Depth | 21.45" |
| Weight | 0.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-08-301D-00 Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 550
