RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R02-08-204D strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-08-204D 42 Inch Element Electric Warmer - OEM Heating Element
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-08-204D |
| Manufacturer Part # | R02-08-204D |
| Height | 6" |
| Width | 6" |
| Depth | 42" |
| Weight | 0.36 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-08-204D 115v 550w 37-1/2" ( Bracket To End Of Terminal ), Hatco, Warmer Gral-42d (drawing # Hs2-188).
