RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R02.07.004.00 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02.07.004.00 9-5/8 Inch Ceramic Heating Element 1000 Watt electric
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02.07.004.00 |
| Manufacturer Part # | R02.07.004.00 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 10" |
| Weight | 0.74 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02.07.004.00 Heating Element Ceramic 240v 1000w, 9-5/8" X 2-1/2" 2 Wire Leads, Hatco
