Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-05-002 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-05-002 5-5/8 Inch Cartridge Heater 120v 600w Electric with 24 Inch Lead
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-05-002 |
| Manufacturer Part # | R02-05-002 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-05-002 [ 120v 600w 1ph ] [ 5-5/8" ] Has 3/8 Fpt X 1/2 Mpt, [terminals 24" Lead W/fork, Hatco Water Element Model Fdw Fs Fshc Fst
