FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Magikitch'N cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Magikitch'N dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Magikitch'N PTPP11140 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N PTPP11140 4.1 Inch Gas Safety Valve 24v with Honeywell VR8204H3440
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PTPP11140 |
| Manufacturer Part # | PTPP11140 |
| Height | 2.7" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 4.6" |
| Weight | 1.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PTPP11140 Nat Gas Safety Valve 24v 1/2" Fpt., Honeywell # Vr8204h3440, Pitco Fryer Ag14 Ag14s Mg14 Mg14s
