Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart PTP5047541 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart PTP5047541 36 Inch Coaxial Thermopile Gas Commercial Equipment
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PTP5047541 |
| Manufacturer Part # | PTP5047541 |
| Height | 1.13" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 3.63" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PTP5047541 36" Coaxial Thermopile 250-750 Mv, Coaxial Thermopile Threads 3/8"-32., Robertshaw 1951-53f, Vulcan 1grc35 1grc45 1grc65 1grd45 1grd65 1grs35, 1grs45 1grs65 Gr35f Gr45f Gr65f Gr85f Grc35f Grc45f, Grc65f Grc85f Grd35f Grd45f Grd65f Grd85f Grs35f, Grs45f Grs65f Grs85f, Wolf Fryer Wtf-42 Ss-wtf-42, Grill Tmm (36 37 38)
