FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for AllPoints commercial grills and griddles.
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints PT60143503C commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N PT60143503C 11 Inch Baldor Motor Viking Pump Assembly
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PT60143503C |
| Manufacturer Part # | PT60143503C |
| Height | 11.25" |
| Width | 10.65" |
| Depth | 16.6" |
| Weight | 28.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PT60143503C 208/240v 1425/1725 Rpm 50/60hz, Baldor Motor/viking Pump, Comes With Elbow And Pipe Nipple, Pitco Fryer Se147 Se714 Sg14 Sg14di Sg14r Sg14rdi, Sg14rs Sg14s-d Sg14t Sg14tdi Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s, Sg18s-d Sgc Sgm1824 Sgm24 Sgm34 Sgsebnb-14 Sgsebnb-18, Ssh55 Ssh75 Ssh75rs
