Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Magikitch'N aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Magikitch'N units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Magikitch'N PP11296 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N PP11296 2 Inch Pilot Assy with igniter for Pitco Fryers
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PP11296 |
| Manufacturer Part # | PP11296 |
| Height | 3" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PP11296 Pilot Factory # Baso J978lyw Tube Size 1/4", W/igniter (raj Spark Plug End), No Orifice Or Probe Included., Lp Orifice A1249 M-207 # 26-1676, Nat Orifice A1248 M-141b # 26-1675, Flame Sensor Probe # 44-1025, Magikitchn Mkg(48 60 72), Pitco Fryer Model Mkg60
