RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco commercial deep fryers.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco -PP10565 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco -PP10565 3.05 Inch Drain Valve Ported Stainless Steel with Bracket
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | -PP10565 |
| Manufacturer Part # | -PP10565 |
| Height | 2.4" |
| Width | 3.05" |
| Depth | 3.65" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco -PP10565 Ss Drain Valve 1-1/4" Fpt S/s 3/4" Id Ported Special, Bracket For Lever., Pitco Fryer Pasta Pe14d
