RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett convection ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett M9182 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett M9182 7.15 Inch Gas Safety Valve Honeywell Compatible with Ovens
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | M9182 |
| Manufacturer Part # | M9182 |
| Height | 3.85" |
| Width | 7.15" |
| Depth | 7.95" |
| Weight | 2.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett M9182 Gas Safety Valve 3/4" Fpt 240v, Honeywell, Middleby Blodgett Oven Dfg-100 Dfg-200 Dfg-50, Zephaire G
