FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett convection ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett M4224 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett M4224 15 Inch Motor and Blower Assembly for Commercial Ovens
| Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | M4224 |
| Manufacturer Part # | M4224 |
| Height | 5" |
| Width | 15" |
| Depth | 18" |
| Weight | 23.38 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall M4224 1/3 Hp 208/230v Cw Rotation 1600 Rpm 60 Hz, Picture Should Be Motor On Left With Outlet Up And Facing, You., Blodgett/middleby Marshall, Oven Mt32 Mt3270 Mt70ph Mt3870.
