Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Glass Pro aftermarket cold and frozen beverage dispensers.
- Engineered to match existing Glass Pro units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Glass Pro GT035107 cold and frozen beverage dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Glass Pro GT035107 Fan Motor 120V Electric Air-Cooled Model - for Glastender Units
| Fits with Manufacturer | Glastender |
|---|---|
| Model Number | GT035107 |
| Manufacturer Part # | GT035107 |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Glastender GT035107 Fan Motor, 120v 60hz .28a, Glastender Bb108 Bb108br Bb108bw Bb108l Bb108r Bb108wr, Bb36 Bb36-d Bb60 Bb60-h Bb60br Bb60bw Bb60l Bb60r, Bb60wr Bb84 Bb84br Bb84bw Bb84l Bb84r Bb84wr Bds, Di-fr Di-fr-dw Di-fr36 Di-fr36-dw Di-fr36-dw-fl, Di-fr36-fl Fra-24 Fra-36 Frb-24 Frb-36 Kc48 Kc72, Kc84 Lp108 Lp108l Lp108r Lp60 Lp60l Lp60r Lp84, Lp84l Lp84r Mf24 Mf24-b2 Mf36 Mf36-b2 Mf48 Mf48-b2, Mf48-b2-t Mfv24 Nd52 Nd52br Nd52bw Nd52l Nd52r, Nd52wr Nd72 Nd72br Nd72bw Nd72l Nd72r Nd72wr Nd92, Nd92br Nd92bw Nd92l Nd92r Nd92wr St24 St24-bg St36, St48 St48-bg St48-bg (2010 And After) St60 St72 St96, Ucr24s-l Ucr24s-r Ucr24x-l Ucr24x-r
