Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart F002A commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart F002A Thermocouple 18 Inch Coaxial Heavy Duty Durable 20-30 mV
| Fits with Manufacturer | Grindmaster |
|---|---|
| Model Number | F002A |
| Manufacturer Part # | F002A |
| Height | 1" |
| Width | 3" |
| Depth | 18" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Grindmaster F002A 1900 Series Heavy Duty Thermocouple 18" Long. 20-30 Mv, Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32., Cecilware, Fryer Gf10 Gf8, Grill Ag(1824 1836 1848 2424 2436 2448), Jade Oven Jtrh Jsr-(24 36), Southbend Model Convection Oven 400 After 4-19-02., Vulcan Hart, Grill G-40, Series 900 900a., Range Models 24 36 48 481 148 60 160 260 Ending, With Suffux L Lc Lcc Series 77r Vg., Wolf Model
