Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Everpure coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Everpure dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Everpure EV311240 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Everpure EV311240 3.75 Inch O Ring for E Series and Sr-x Series Prefilter Bowls
| Manufacturer | Everpure |
|---|---|
| Model Number | EV311240 |
| Manufacturer Part # | EV311240 |
| Height | 0.13" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Everpure EV311240 "o" Ring For Prefilter Bowls E Series & Sr-x Series
