RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef rapid cook and high speed hybrid microwave ovens.
- Authorized Turbochef dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Turbochef ENC1216 rapid cook and high speed hybrid microwave ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef ENC1216 15 Inch Electric Rack Wire Bullet Oven with Stainless Steel
| Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | ENC1216 |
| Manufacturer Part # | ENC1216 |
| Height | 4.3" |
| Width | 14.7" |
| Depth | 18.4" |
| Weight | 1.89 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef ENC1216 Rack Wire Bullet/encor E Oven
