RestaurantSupply.com is your trusted source for Doyon mixer parts and accessories.
- Authorized Doyon dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Doyon ELE166 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Doyon ELE166 2.85 Inch Immersion Element Electric with Stainless Steel
| Manufacturer | Doyon |
|---|---|
| Model Number | ELE166 |
| Manufacturer Part # | ELE166 |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.85" |
| Depth | 13.15" |
| Weight | 0.93 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Doyon ELE166 Immersion Element 208v 1500w F
