Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Edlund tongs.
- Authorized Edlund dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Edlund 32614 tongs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Edlund 32614 16 Inch Versagrip Tongs Blue Stainless Steel
| Manufacturer | Edlund |
|---|---|
| Model Number | 32614 |
| Manufacturer Part # | 32614 |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 16" |
| Weight | 0.41 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Edlund 32614 Color Blue, Material Stainless Steel, Length 16", 406 Mm, Width 1-1/2", 38 Mm, Gauge 20, Temperature Range Up To 82 Degrees C, Up To 180 Degrees F, Type Versagrip, Nsf Certified Y, Haccp Compliant Y
