RestaurantSupply.com is your trusted source for Merrychef rapid cook and high speed hybrid microwave ovens.
- Authorized Merrychef dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Merrychef DR0042 rapid cook and high speed hybrid microwave ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merrychef DR0042 3.5 Inch Stainless Steel Thermostat Hi Limit with Accurate Sensing
| Manufacturer | Merrychef |
|---|---|
| Model Number | DR0042 |
| Manufacturer Part # | DR0042 |
| Height | 2" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 8.7" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merrychef DR0042 Thermostat Hi Limit
