Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Continental Refrigerator aftermarket prep refrigerators.
- Engineered to match existing Continental Refrigerator units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Continental Refrigerator CRC-20209 prep refrigerators
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Continental Refrigerator CRC-20209 5 Inch Left-hand Chrome Plated Hinge Assembly and Instructions
| Fits with Manufacturer | Continental Refrigerator |
|---|---|
| Model Number | CRC-20209 |
| Manufacturer Part # | CRC-20209 |
| Height | 1" |
| Width | 5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 1.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Continental Refrigerator CRC-20209 Weight 1.115 Lb, Includes Top And Bottom Hinges Spring Cartridge, Type For Left-hand Doors, Chrome Plated Hinge Assembly, Instructions Included Y, Continental #20209
