Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco strip warmers.
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco BW36-ULST strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco BW36-ULST 36 Inch Electric Bar Heater Assembly with Toggle Switch
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | BW36-ULST |
| Manufacturer Part # | BW36-ULST |
| Height | 4" |
| Width | 8.63" |
| Depth | 56" |
| Weight | 9.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco BW36-ULST Bar Heater Assembly 120v 825w (series 6150), 36" X 6" X 2 1/2", Includes Heater Element # 341910, Includes Toggle Switch # 421302, Note Series (6151) Uses An Infinte Switch # 421148, With Knob # 221451
