RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU40281.1000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU40281.1000 4.5 Inch Electric Valve Solenoid Dual for Beverage Equipment
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU40281.1000 |
| Manufacturer Part # | BU40281.1000 |
| Height | 3.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU40281.1000 Voltage 110/120 Vac
