RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU35365-0001 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU35365-0001 5 3/4 Inch Plastic Black Brew Thru Lid with Tether
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU35365-0001 |
| Manufacturer Part # | BU35365-0001 |
| Height | 9.25" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 0.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU35365-0001 Color Black, Material Plastic, Height 9 1/4", 235 Mm, Inner Diameter 8 Mm, 5/16" Bottom Tube, Outer Diameter 5 3/4", 146 Mm, Includes # 190-1262 Brew Thru Cap With Tether, Type 1 Gallon Units Only
