RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU03070-1000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU03070-1000 Tank Heater 120v 1680w Electric OEM Component
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU03070-1000 |
| Manufacturer Part # | BU03070-1000 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 14.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU03070-1000 Tank Element 120v 1680w, Bunn-o-matic, Coffee Brewer Series Tw Twf., Tea Brewer Pt3 Pt3q T3 T6, Tl3 Tl6 Tu3 Tu3q.
