Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett BL7854 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL7854 1/2 Inch Mpt Valve Assembly Gas with Handle
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL7854 |
| Manufacturer Part # | BL7854 |
| Height | 1" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Spain |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL7854 1/2" Mpt X 1/2" Mpt 0.262 Flat Stem Dimension, Stem 1-1/2" Long. With Knob (221058) And Screw., Blodgett Oven Series 900 999 1000 1048, 1060-fai Bcg Fa/gzl.
