Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam BL21134 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam BL21134 3.3 Inch Axial Fan 115v Cooling Ball Bearing
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL21134 |
| Manufacturer Part # | BL21134 |
| Height | 1.5" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 3.3" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL21134 Axial Fan W/wire Lead, 115v 14w .15 Amp 3000 Rpm 24 Cfm 3-3/16" Sq.x 1-1/2", 2-13/16" Mtg Ctrs Ball Bearing. Wire Leads Sunon, Blodgett 1048dd Ac-500 Dfg-100 Dfg-200 Sho-g, St-300 Aa St-300 Ab Zephaire G, Hatco Toaster Tq 300 700, Henny Penny Fryer 500 561 600, H/p Warmer Hc- 930 932 933 934 934da Mw-1 Hmr106, Imperial Icvg, Lincoln Oven Gas Export Models 1152 1153 1154 1155 1156, 1157 1158, Vulcan Oven Sg (e Units)
