FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco commercial deep fryers.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco B8044210-C commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco B8044210-C 12 Inch OEM Deep Fryer Gas Component
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | B8044210-C |
| Manufacturer Part # | B8044210-C |
| Height | 6.5" |
| Width | 11.55" |
| Depth | 15.7" |
| Weight | 12.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco B8044210-C Pg Bnr Ssh75 #45 Orf Sc B
