- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 959747-2 17 Inch Electric Heating Element for Vulcan Hart Ovens
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 959747-2 |
| Manufacturer Part # | 959747-2 |
| Height | 4" |
| Width | 17" |
| Depth | 30.5" |
| Weight | 5.98 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 959747-2 240 Volt Element
