Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Frymaster units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Frymaster -955 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster -955 2-1/4 Inch Dial Off to 375 Thermostat Knob for Fryers
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | -955 |
| Manufacturer Part # | -955 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster -955 T Stat Knob [ 2-1/4" Dia ] [ Off-375-230], [mount .187" Flat Down], Frymaster Fryer Gf14 Gf14-sd Gf40
