Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 94161 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 94161 Safety Thermostat 1/4 Inch Bulb Auto Reset 24 Inch Cap
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 94161 |
| Manufacturer Part # | 94161 |
| Height | 3" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 94161 [ Type - Lc117 ] [ W/ Auto Reset ][ Temp 265 Fixed ] [, Bulb 1/4" X 5" ] [ Cap 24" ] [ 1/4" Mpt Stuff Box Nickel ], Groen, Steamer Hy-(3e 6e 12e 24e)
