RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 8708 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 8708 40 Inch Length Pilot Tubing with 2 Ferrules Gas Connection
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 8708 |
| Manufacturer Part # | 8708 |
| Height | 1.15" |
| Width | 6.65" |
| Depth | 11.65" |
| Weight | 0.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 8708 40" Of 3/16" Pilot Tubing With 2 Ferrules, Blodgett 1060 901 911 916 931 951 961 966 981 999
