Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 819871 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 819871 1-1/8 Inch On/off Switch Rocker Black W/red Light
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 819871 |
| Manufacturer Part # | 819871 |
| Height | 1.38" |
| Width | 1.38" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 819871 Black Rocker Switch W/red Light "on/off" 15/16" X 1-1/8", 16a-250v/ 20a-125v, Spst, 1/4" Tab Term (4), Power, Vulcan Grill Edc Gdc Rtsg
