Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 819145 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 819145 6.5 Inch Pilot Ignition Module for Vulcan Hart Grill
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 819145 |
| Manufacturer Part # | 819145 |
| Height | 2" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 819145 Pilot Ignition Module Factory # 5059a-22, Oem #s Type 5059a-22 Exact As White Rogers Type 5059a-21, Vulcan Hart, Grill Series 900a W/electronic Pilot Option Gdc.
