RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen commercial deep fryers.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 8160102 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 8160102 Grommet 1-5/8 Inch Diameter Oil Diverter Rubber
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8160102 |
| Manufacturer Part # | 8160102 |
| Height | 0.95" |
| Width | 2.1" |
| Depth | 2.65" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8160102 Oil Diverter Grommet 7/8" Id, 1-5/8" Od., Frymaster Fryer Filter Filter Magic Ii Footprint Ii
