Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 812041-00001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 812041-00001 3/8-27 Gas Burner Valve Flat Up Stem
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 812041-00001 |
| Manufacturer Part # | 812041-00001 |
| Height | 1.25" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Spain |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 812041-00001 Burner Valve [ 1/8" Mpt X 3/8-27 ] [ Rotation Off/on], [stem Flat Up] [stem Size .240" ], [ctr Inlet To End Of Stem 2-1/8" ] [ Angle 90 ], Vulcan Broiler Series Hgb Hmcb-34 Hmcb-51 M7806 M7809
