Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean -8073556ALT commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster -8073556ALT 2 Inch Ignitor Sensor Fenwal #426 Compatible Frymaster Models
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | -8073556ALT |
| Manufacturer Part # | -8073556ALT |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean -8073556ALT Ignitor/sensor Fenwal #426, , Fits Frymaster Models, 1824/2424g 1824g 2424g 24g Scf Scfc Yscfc1824g, Yscfc24/24/15 Yscfc2424g Yscfc24g Yscfc24g Series
